Search
Close this search box.
Loading Sündmused

Keila IV avatud aedade päev

KUUPÄEV

13. juuli 2024

AEG

11:00 - 14:00

HIND

Free

KOHT

Mujal Keilas
Jaga sündmust:

SÜNDMUSE DETAILID

Keila IV avatud aedade päev

13.juulil kell 11-14

Kell 14 Indrek Kalda kontsert juttude ja lauludega Teaduse 4 õunapuuaias.

 

Suve kaunimal ajal, juulikuus, on külastamiseks avatud viis kaunist koduaeda: kõik eriilmelised ja põnevad. Keila Avatud aedade päev on saanud traditsiooniks ja kindlasti üks väga oodatud sündmus!

Millal siis veel on võimalus naabri aeda piiluda, uuemaid aiandusnippe omandada või lihtsalt toredat kontserti nautida? Perenaised ja peremehed, kes sellel aastal külalisi ootavad, on enda kodu kaunistamisega suure ja raske töö ära teinud. Oma koduaia looming, mis on loodud üheskoos ja mõttega, on ainulaadne ning teeb koduaia eriliseks ja armsaks. Mitmed aiad on kestnud läbi põlvede.

Jätkame üheskoos kodukaunistamise liikumist ja avame aiad külastajatele.

Rõõmsat ootust! Kohtume aias!

Inge Angerjas

abilinnapea

Heakorrakonkursi Kaunis Keila Kodu žürii esimees

 

Tervise 11

Kristel ja Madis Kõrvits

Kaunis Keila kodu 2023 võiduaed

Eesti Kaunis Kodu 2024 Harjumaa nominent

Lilleline ja armastusega kujundatud koduaed, kus leiab nii köögivilja nurgakese kui uhked püsikud. Aia üldilme on rahulik ja maitsekas. Värvigammas domineerivad sinised, valged ja roosad toonid. Perenaine armastab rooside ja lavendlite kooslust. Põnevamad leiud on kolmelehine piiskenelas, Virgiinia tonditupik, harilik sarapuu „Contorta“ ja kevadel õitsev tähtmagnoolia „Royal Star“.

Külas roosikasvataja Rein Joost, kes on roose kasvatanud rohkem kui 50 aastat. Võimalus küsida parimaid praktikaid ja soetada kauneid roosisorte. Kaunite roosisortide seas müügil ka Eesti esimese presidendi auks Saksamaal 1937. aastal aretatud Staatspräsident.

 

Paldiski mnt 41

Helen Loor ja Margus Roost

Kaunis Keila kodu 2023 võiduaed

Eesti Kaunis Kodu 2024 Harjumaa nominent

Suur ajalooline koduaed Mudaaugu asumis, mis Kullerkupu tänavalt hakkab silma põliste tammepuudega. Siin on palju värve ja liigirikkust, lõhnu ja maitseid igal aastaajal. Majaesist kaunistab suur terrass, kus kogu pere saab mõnusalt aega veeta. Maitsekas köögiviljaaed koos kasvuhoonega pakub saaki läbi suve. Aiaruumi muudavad põnevaks eriilmelised konteinerid.

Igal täistunnil OÜ Matogardi Mullagurmee, mille on kokku seganud aiandustootja Mart Ruumet. Saame teada, millest koosneb hea muld ja kui oluline on kompost. Kui taimedel on kõhud täis, ei ole nad ka kitsid ilu näitamisega.

Nišitootena valmib ettevõttes paarkümmend mullasegu ja kompost.

 

Jõe 53

Ülle ja Rinaldo Adamson

Lõuna-Keila kinnistu on avar ja aed mitmekesine. Silma torkavad Keila aedlinnale iseloomulikud vanad liigid: pojengid, sirelid, päevaliiliad, floksid ning palju vanu õunapuid. Iluaeda on oskuslikult sobitatud tarbeaed ja lõpuks tuleb nähtavale ka suur 45-aastane kasvuhoone. Vana maja on väärikalt renoveeritud ja pererahvas jutustab lahkelt oma aia kulgemise lugu.

Aialoeng kell 12 – külas aednik ja aiaajaloo uurija Anneli Banner, kes räägib koduaedade muutustest 1920-30-aastatel. Võimalik osta raamatut „Eesti aia ajalugu“ ja vanu taluaia lilleseemneid.

 

Jõe 16b

Kristiina ja Karl Talts

Mitmetel aastatel heakorrakonkursi kõrgetel kohtadel olnud aed, muljet avaldab läbimõeldud vihmavee taaskasutussüsteem ja omalaadne ratastega laste mängumaja. Aia uhkuseks on hall nulg, mis on pererahva sõnul isalt kingiks saadud ning istutatud aeda 1978. aastal.

 

Teaduse 4

Aune ja Tanel Seppel

Minimalistlik Lõuna-Keila koduaed, kus on palju õhku ja avarust. Eesaias kasvavad mitmed kujundatud õunapuud ja maja ees prussidega piiritletud istutusalad, mis moodustavad ideaalse lavakujunduse, kus võiks ka edaspidi aiakontserte anda. Maja taga on elamuga ühendatud mõnus istumisnurk väliköögiga.

Kell 14 ootab pererahvas kõiki õunapuuaia kontserdile! Külas on muusik ja helilooja Indrek Kalda, kes on mänginud ansamblites Justament, Lindpriid, Kukerpillid, Jää-äär ja Kaunimate Aastate Vennaskond. Kõlavad kullafondi laulud „Lily Marleen“, „Punased nelgid“, „Veel viivuks jää“ jpt.

 

Mujal Keilas
Keila linn,

Korraldaja